top of page

SZKICE PIÓRKIEM

Updated: Jul 23, 2023
Dzisiejszy wpis ma być taki, jaki staramy się, by był nasz każdy zwykły, co-tygodniowy: coś ciekawego z szeroko rozumianego świata kultury, dobranym słowem i dobranym obrazem. Czasem bardziej rzeczowo, czasem bardziej lirycznie, nigdy z ambony lub politycznej platformy. Chcemy, by tu było miejsce, gdzie wyraźnie słychać indywidualny głos mówiący do nas bezpośrednio i osobiście, dzieląc się wiedzą, pasją, wspomnieniem czy momentem zadumy.


Lecz dzisiejszy wpis jest także niezwykły. Zamyka ponad dwuletni projekt, prosty a jednocześnie nieprawdopodobnie skomplikowany. Sami się dziwimy, że się udało to zrobić i całkiem nie dowierzamy, że się już skończyło. „Projekt Bobkowski” narodził się z niezgody wobec ciszy Covidu i niemożności teatralnych spotkań. Nabrał rozmachu niespodziewanej przygody.


Wpis 16 marca 2021 roku zaznacza początek czytania książki Andrzeja Bobkowskiego. Od tego czasu szedł w świat, dzień po dniu, następny fragment Szkiców piórkiem. Wpis 15 stycznia 2023 r. podaje więcej informacji o projekcie. Okresowe kolaże-portrety lektorów pozwalają poczuć różnorodność ścieżek życiowych, jakie kryją się za poszczególnymi twarzami. Są wśród nich aktorzy z wielkim zawodowym dorobkiem i początkujący artyści, wybitni fachowcy w różnych dziedzinach i młodzi jeszcze w szkołach. Dzielą nas różnice poglądów i doświadczeń, miejsc i pokoleń. Łączy wspólna lektura dobrej książki.


Proszę posłuchać jak wspaniale brzmi ten bogaty wielogłos.


A my serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy oferowali swój czas i uwagę, by podać sobie pałeczkę słowa z miejsc rozsianych po świecie.465 views8 comments

Recent Posts

See All
bottom of page