top of page

SZKICE PIÓRKIEM

Updated: Mar 2
Dzisiejszy wpis ma być taki, jaki staramy się, by był nasz każdy zwykły, co-tygodniowy: coś ciekawego z szeroko rozumianego świata kultury, dobranym słowem i dobranym obrazem. Czasem bardziej rzeczowo, czasem bardziej lirycznie, nigdy z ambony lub politycznej platformy. Chcemy, by tu było miejsce, gdzie wyraźnie słychać indywidualny głos mówiący do nas bezpośrednio i osobiście, dzieląc się wiedzą, pasją, wspomnieniem czy momentem zadumy.


Lecz dzisiejszy wpis jest także niezwykły. Zamyka ponad dwuletni projekt, prosty a jednocześnie nieprawdopodobnie skomplikowany. Sami się dziwimy, że się udało to zrobić i całkiem nie dowierzamy, że się już skończyło. „Projekt Bobkowski” narodził się z niezgody wobec ciszy Covidu i niemożności teatralnych spotkań. Nabrał rozmachu niespodziewanej przygody.


Wpis 16 marca 2021 roku zaznacza początek czytania książki Andrzeja Bobkowskiego. Od tego czasu szedł w świat, dzień po dniu, następny fragment Szkiców piórkiem. Wpis 15 stycznia 2023 r. podaje więcej informacji o projekcie. Okresowe kolaże-portrety lektorów pozwalają poczuć różnorodność ścieżek życiowych, jakie kryją się za poszczególnymi twarzami. Są wśród nich aktorzy z wielkim zawodowym dorobkiem i początkujący artyści, wybitni fachowcy w różnych dziedzinach i młodzi jeszcze w szkołach. Dzielą nas różnice poglądów i doświadczeń, miejsc i pokoleń. Łączy wspólna lektura dobrej książki.


Proszę posłuchać jak wspaniale brzmi ten bogaty wielogłos.


A my serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy oferowali swój czas i uwagę, by podać sobie pałeczkę słowa z miejsc rozsianych po świecie.Recent Posts

See All

8 Comments


Margaux Kier
Margaux Kier
Feb 20, 2023

Jestem szczęśliwa, że mogłam być częścią tego niezwykłego projektu - czytania wspaniałego tekstu Bobkowskiego - który jakby się snuł dookoła świata, zjednoczając osoby sobie bliskie choć tak oddalone. Bliskie w miłości do sztuki i wartościowej treści, do poezji i brzmienia języka. Wielkie dzięki dla PTI Team za wspaniały pomysł - Margaux


Like

Leszek Cichoński
Leszek Cichoński
Feb 20, 2023

Dziękuję za zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym projekcie. Gramy dalej...

Like

Gratuluję pomysłu i wytrwałości! Wielki potencjał i różnorodność w takiej ilości głosów. Brawa dla Wszystkich!!! Dziękuję za możliwość uczestnictwa! Pozdrawiam serdecznie!

Like

majchers
majchers
Feb 20, 2023

Dziękuję i cieszę się, że mogłem być częścią.

Like

Znakomity pomysl. Gratulacje i dzieki za ogrom dokonanej pracy.

Projekt ten jest nie tylko wyrazem dzialalnosci artystycznej, ale takze narzedziem

polaczenia nas rozsianych po calym swiecie. Okazja uslyszenia polskiego

jezyka tak pieknie czytanego podnosi na duchu wszystkich, szczegolnie tych , ktorzy

nie maja zbyt wiele okazji na kontakt ze slowem.

Z ogromnym szacunkiem,

Like
bottom of page