top of page

Mrożek u Havla"Męczeństwo Piotra Oheya" na podstawie Sławomira Mrożka, wystawiane przez Trap Door Theater z Chicago, będzie miało swoją nowojorską premierę na festiwalu teatralnym Rehearsal For Truth, którego celem jest uhonorowanie dramatopisarza i działacza na rzecz praw człowieka, Vaclava Havla. Od 12 do 25 czerwca w Bohemian National Hall na Manhattanie będzie można obejrzeć spektakle z Czech, Polski, Słowacji, Ukrainy, Węgier i USA. Festiwal jest organizowany przez Vaclav Havel Library a współorganizowany przez Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku.


Życie domowe pewnej rodziny wywraca się do góry nogami, gdy w łazience nagle pojawia się tygrys. W miarę jak coraz więcej absurdalnych postaci wkracza do ich domu (naukowiec, urzędnik państwowy, dyrektor cyrku i inni), rodzina musi podjąć decyzję, czy się poddać i dołączyć do cyrku. Jeden z najbardziej znanych polskich dramaturgów Sławomir Mrożek napisał ten absurdalny utwór w 1959 roku jako subtelną krytykę ówczesnego systemu politycznego. Całość dramatu pełna jest typowych dla stylu autora groteskowych zdarzeń, w ostateczności doprowadzających do zaskakującej końcówki.


Po spektaklu odbędzie się rozmowa z twórcami przedstawienia.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest darmowy. Wymagana jest jednak rejestracja online przez Eventbrite. Dodatkowe przedstawienie odbędzie się w Jersey City Theater Center. Więcej informacji oraz rejestracja na stronie:


Przedstawienia:


Sobota, 18 czerwca, 2022, 7:30 PM

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street, New York

Wstęp darmowy


Niedziela, 19 czerwca, 2022, 7:30 PM

Jersey City Theater Center

165 Newark Ave, Jersey City, NJ, 07302 (Entrance from Barrow Street)

Wstęp darmowy"Męczeństwo Piotra Oheya" (1959), Polska. Dramaturg: Sławomir Mrożek. Adaptacja i reżyseria: Nicole Wiesner. Reżyseria, choreografia: Miguel Long. Dodatkowy scenariusz: Stanisław Witkiewicz, Matty Robinson. Spektakl wystawiany przez: Trap Door Theatre (Chicago). Obsada: Venice Averyheart, Dennis Bisto, Tia Pinson, Matty Robinson, Keith Surney, Bob Wilson, Carl Wisniewski.

101 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page